DOTACJE NA WM, SOLARY I FOTOWOLTAIKĘ

Na co można otrzymać dotacje?

DOPŁATY DO WM - kredyt z dotacją 50%, maksymalna wartość dotacji to 7 500zł (i tyle jest w praktyce)

Wszyscy moi klienci z rejonu Małopolski korzystają z dopłaty do wentylacji mechanicznej w wysokości do 7500zł. Warunkiem uzyskania dotacji jest wzięcie kredytu z dopłatą na montaż instalacji WM. Bardzo dobrze układa mi się współpraca z kilkoma bankami (w szczególności polecam Bank Spółdzielczy w Zatorze - o 90% mniej formalności niż w BOŚ-u i szybkie załatwienie sprawy), przygotowuję wszystkie potrzebne dokumenty, otrzymanie dotacji jest stosunkowo proste.

Z uwagi na bardzo dużą popularność w/w kredytów dotacje te dostępne są w kratkę - po wyczerpaniu środków trzeba czekać, aż zostaną przyznane nowe. Dlatego warto już na początku budowy wypełnić wnioski i zarezerwować sobie kolejkę do dotacji.

DOPŁATY DO SOLARÓW - kredyt z dotacją 45%

Zapewniam komplet dokumentów do otrzymania dotacji w wysokości 45% do instalacji solarnych, również mam bardzo dobre kontakty z bankami, polecam Bank Spółdzielczy w Chrzanowie oraz w Zatorze - miła i szybka obsługa). Ze strony klienta wystarczają dwie - trzy wizyty w Banku. Niestety, pula dopłat na 2014 rok zakończyła się i nie ma widoków na nowe środki.

DOPŁATY DO BUDYNKÓW NF15 i NF40 - kredyt z dotacją 30 000zł (NF40) i 50 000zł (NF15)

Przygotowuję projekty instalacji wentylacyjnych, grzewczych oraz wod-kan (z uwagi na masę biurokracji i stracony czas na weryfikację i poprawki robię je WYŁĄCZNIE dla klientów u których wykonuję instalacje), oraz następnie wykonuję instalacje według wytycznych NFOŚ i we współpracy z weryfikatorem. Niestety, z uwagi na biurokrację, głupie wymogi oraz konieczność stosowania certyfikowanych rekuperatorów cena wykonania WM jest o kilka (3-7 tys zł) wyższa niż systemu o takich samych parametrach, ale bez certyfikatu :-) Pozostałe instalacje (wod-kan, CO) wykonane w standardzie NF15/NF40 są w normalnej cenie - bo instalacje do zwykłego domu też robię według wytycznych dla domów energooszczędnych :-) 

Klienci, którzy otrzymali dofinansowanie, za żadne skarby nie powtórzyliby tej procedury. Jest to droga przez mękę. Sam również planuję budowę domu w standardzie pasywnym, ale oczywiście bez dopłaty w obecnym kształcie. Jeśli na sam początek muszę wydać powyżej 10 000zł na zatwierdzanie oczywistych spraw, dostosowanie projektu (można to wszystko zrobić samodzielnie na budowie za darmo z kierownikiem budowy), początkową weryfikację, poświęcić około miesiąca czasu (łącznie) na biurokrację, stosować takie same jak powszechnie dostepne, ale o połowę droższe (bo certyfikaty) materiały, to po prostu z tych 30 czy 50 tys dopłaty nie zostanie nic.

Dotacje te są dostępne w BOŚ-u.

DOPŁATY DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH - kredyt z dotacją 50%, maksymalna wartość dotacji to 15 000zł,

Odwiedź siedzibę firmy osobiście